bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

chip dla psa
Zakupy

Gdzie zarejestrować chip dla psa za darmo?

Niewątpliwie każdy właściciel psa dba o niego jak o własne dziecko. Dbając o swojego pupila kontrolujemy jego stan zdrowia, karmimy go w odpowiedni sposób, szkolimy i obdarzamy miłością tak, aby czuł się z nami bezpieczny i kochany.

Niestety czasem może się tak zdarzyć, że w natłoku różnych wydarzeń, nasz pupil może się oddalić niepostrzeżenie w nieznanym kierunku lub po prostu stracimy go ze swojego wzroku. Jak więc chronić czworonożnego towarzysza przed skutkami takiego zdarzenia? Sposobów na to jest kilka, a jednymi z nich jest odpowiednio dobrana obroża lub szelki, do których przyczepimy informacje o właścicielu. Popularne są także tatuaże nadawane podczas rejestracji psa. Niestety obroża może się zgubić, pies może ją zdjąć, a tatuaż stanie się nieczytelny. Czy jest więc idealny sposób na ochronę naszego czworonożnego przyjaciela przed zagubieniem? Chip dla psa wydaje się właśnie takim sposobem.

Chip dla psa

Chip dla psa jest miniaturowym mikroprocesorem, który zawiera niepowtarzalny numer przypisany do danego psa. Chip ten można określić psim numerem PESEL. Ogromną jego zaletą jest to, że nie musi być wymieniany do końca życia psa. Dzieje się tak za sprawą zastosowanej technologii. Aktywowany jest falami radiowymi, co powoduje, iż chip nigdy się nie rozładowuje. Odebrany chip dla psa automatycznie odsyła numer, który wyświetlany jest na specjalnym urządzeniu. W czytniki wyposażeni są nie tylko weterynarze, ale także odpowiednie służby. W ostatnim czasie również policja i straż miejska zostały wyposażone w tego rodzaju czytniki. Identyfikacja właściciela zaginionego psa następuje dosyć szybko za sprawą numeru, który przesyła chip. W ten oto sposób szybko dochodzi do kontaktu i oddania zaginionego pupila.

chip psa

Często pojawia się takie stwierdzenie, że chipy i tatuaże zarezerwowane są tylko dla psów rasowych. Oczywiście nie jest to prawdą. Przecież każdy pies zasługuje na taką ochronę, bez względu na to, czy jest rasowy czy nie. Ciekawostką jest fakt, iż w Anglii wszczepienie chipu psu jest obowiązkowe.

Dowiedz się więcej na temat aplikacji do liczenia kalorii

Wszczepienie chipu dla psa

Największą zaletą wszczepienia chipu psu jest jego bezinwazyjność. Chip umieszcza się w małej kapsułce, która następnie, za pomocą igły i strzykawki, umiejscawiana jest pod skóra psa. Odczucia psa są takie same, jak podczas zwykłego szczepienia z tą jednak różnicą, że igła jest większa. Ważne jest to, iż wiek psa nie ma żadnego znaczenia i takie rozwiązanie można zastosować w przypadku każdego psa, np. hodowcy psów wyposażają w nie szczenięta.

Gdzie zarejestrować chip psa za darmo?

Istnieją organizacje, w których można zarejestrować chip psa za darmo. Chip Animals jest bazą danych, gdzie po zakupie mikrochipu zostanie on zarejestrowany. Tylko rejestracja w centralnej bazie danych pozwala na szybkie odnalezienie psa. To właśnie takie oznakowanie i rejestracja zwierzęcia, poprzez wszczepienia mu transportera, zwiększa szansę na jego odnalezienie. Do transportera dołączana jest również karta identyfikacji zwierzęcia, umożliwiającą bezpłatną rejestracje w TASSO.

Dowiedz się też jak rozwinąć biznes na wsi