bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Jaki strój wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?
Zakupy

Jaki strój wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Każdy z nas dochodzi w życiu do etapu szukania pracy. Jest to bardzo ważny moment w życiu, który decyduje o naszej przyszłości. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej możemy znaleźć wymarzoną pracę. To, jak się przygotujemy do nich, zaważy bowiem na naszym dalszym losie.

Trzeba jednak przyznać, że nie tylko przygotowanie merytoryczne jest ważne. Ważna jest również nasza aparycja, ubiór. Powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” również obowiązuje podczas rozmowy rekrutacyjnej. Ponadto, strój kandydata starającego się o dane stanowisko naprawdę potrafi dużo zdradzić.

Dlaczego odpowiedni strój jest aż tak ważny na rozmowie rekrutacyjnej?

Strój na rozmowie kwalifikacyjnej potrafi zdradzić kandydata bardzo szybko. Warto więc przemyśleć każdy element swojej garderoby. Zły strój na rozmowę kwalifikacyjną potrafi od razu zdyskwalifikować przyszłego kandydata.

Pamiętaj natomiast, że Twój strój powinien być komfortowy bez względu na to czy rozmowa będzie w urzędzie, banku czy w korporacji. Jeśli wybierzesz strój, w którym źle się czujesz to automatycznie nie będziesz czuć się dobrze podczas rozmowy i trudniej będzie Ci się skupić na pytaniach rekrutacyjnych.

Jakie powinno być nasze ubranie podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Nasz ubiór przede wszystkim powinien być czysty, schludny, wyprasowany i pachnący. Na wstępie możemy sobie darować koszulę którą nosiliśmy parę dni pod rząd. Nasz ubiór również nie powinien być wyzywający – przyszły pracodawca źle patrzy na taki strój. Podobnie jest z butami – brudne obuwie dyskwalifikuje nas na wstępie.

Należy również podkreślić, że ubiór zależy od miejsca pracy. Jeśli wybieramy się na rozmowę przykładowo do urzędu, to warto postawić na trochę bardziej formalny strój, aniżeli w przypadku rozmowy na stanowisko grafika. Na spotkanie rekrutacyjne możemy się wybrać w codziennym stroju tylko pod warunkiem, że dana oferta na to pozwala. Natomiast zawsze milej widziane jest nieco bardziej formalne i z klasą ubranie.

Natomiast, jeśli chodzi o kolorystykę to w miejscach pracy bardziej formalnych należy postawić na neutralne i stonowane kolory. Świetnie się zatem sprawdzi beż, szarość, brąz, granat czy ciemna zieleń.
Jeśli chcesz koniecznie postawić na czerń to dodaj do niej białą koszulę lub marynarkę. Jeśli chodzi o strukturę ubioru to zdecydowanie ubrania bez wzorów będą tu przodować.

Jeśli z kolei, ubiegasz się o stanowisko artystyczne to trochę żywego koloru nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, żywe kolory pozwolą siebie bardziej wyrazić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *