bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Komu mogą przydać się pieczątki imienne?
Zakupy

Komu mogą przydać się pieczątki imienne?

Pieczątki imienne stają się coraz bardziej popularne. Są tanie, niewielkie i praktyczne. Bez trudu można zmieścić je w torebce, plecaku lub szufladzie. Warto więc poświęcić chwilę i przyjrzeć się im bliżej. W jakich sytuacjach mogą przydać się pieczątki imienne?

Do podpisywania swojej własności

Pieczątka z całą pewnością może przydać się do podpisania i oznaczenia własności np. książek lub zeszytów. Podpisywanie licznych tomów może być uciążliwe. Pieczątka natomiast jest trwała, czytelna i robi się ją w kilka sekund. Dzięki temu pozwala ona na szybkie oznaczanie przedmiotów. Co ważne, pieczątka ta jest też powtarzalna. Może więc stać się znakiem rozpoznawczym danej osoby. Pieczątki najlepiej odbijają się na papierze i tekturze. Czasami można też znaleźć pieczątki dedykowane do stawiania ich np. na drewnie. Pieczątki imienne mogą być świetną propozycją dla uczniów i studentów, którzy nie chcą tracić czasu mozolne podpisywanie wszystkich zeszytów i podręczników. Pieczątki wykorzystywane do znakowania księgozbioru nazywa się exlibrisami. Są one często ozdobne i w tradycyjnej formie, choć można też sięgać po automaty.

Do podpisywania dokumentów

Wiele osób podpisuje dokumenty w sposób, który jest nieczytelny. W związku z tym rozpoznanie podpisu danej osoby może być trudne. Wykonanie pieczątki imiennej jest sporym ułatwieniem. Można stawiać ją w dowolnym miejscu dokumentu, a po to, by ją uprawomocnić, wystarczy dodatkowo postawić obok swój podpis lub parafkę. Wtedy nie ma problemu z potwierdzeniem autentyczności dokumentu i równocześnie z rozpoznaniem podpisu. Wszystko jest jasne i czytelne, co ułatwia późniejsze wyjaśnienie ewentualnych niejasności. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w księgowości i rachunkowości. Oczywiście pieczątki z imieniem i nazwiskiem nie są zarezerwowane wyłączenie dla tych dwóch branż. W rzeczywistości mogą sprawdzić się w każdej.

Pieczątki imienne w firmie

Pieczątki imienne z powodzeniem mogą też być stosowane w firmach. Nazywa się je wtedy pieczątkami funkcyjnymi lub stanowiskowymi. Odpowiedni pracownicy przybijają je po to, by potwierdzić wykonanie jakiegoś zadania. Jest to też pewna alternatywa dla tradycyjnych podpisów, choć wykonanie pieczątki jest niewątpliwie szybszym rozwiązaniem. Pieczątki mogą być przypisane do konkretnego stanowiska, tj. na pieczątce oprócz imienia i nazwiska osoby może też znaleźć się jej stanowisko np.kontroler jakości. Pieczątki są też wykorzystywane przez osoby kompletujące zamówienia, pakujące paczki oraz wystawiające dowody zakupu.