bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

papierowe formy reklamy
Marketing

Czy możemy być eko decydując się na papierowe formy reklamy?

Współczesne trendy idą w parze z potrzebami planety i środowiska. Nie ma wątpliwości, że produkujemy za dużo śmieci. Jaką rolę w dbaniu o środowisko odgrywa papier?

Spróbuj przewidzieć, czego dokładnie potrzebujesz

Najgorsze co może się przytrafić środowisku podczas naszego składania zamówienia w drukarni, takiej jak np. JKB Print, to nakład, którego nie wykorzystamy. W ten sposób wygenerujemy śmieci, które nie tylko będzie trzeba zutylizować, ale także zmarnujemy papier, który mógłby być lepiej wykorzystany. Być może perspektywa drukowania dużej ilości „na zapas” jest kusząca. Moglibyśmy pokusić się o druk offsetowy i zaoszczędzić na dużym nakładzie. Zanim to nastąpi, musimy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: czy faktycznie będziemy w stanie to wykorzystać. Kalendarze mają to do siebie, że tracą ważność po roku. Katalogi reklamowe również mogą ulegać zmianie. Zalegające sterty materiałów sprzed lat, albo poprzednich edycji imprez zalegające w działach promocji: brzmi znajomo? Być może rozsądniej będzie zamówić mniejszy nakład i wykorzystać go w pełni. Planeta na pewno będzie nam za to wdzięczna.

Papier ma znaczenie

Jeżeli chcemy być eko, najlepiej wybrać papier eko? Okazuje się, że nie do końca. Ten typ papieru ma swoje zastosowanie w przypadkach szczególnych i dobrze wykorzystywać go w do projektów, które od samego początku przewidują jego użycie. Nie nadaje się on za dobrze do całkowitego nadruku, ale za to ma świetny klimat w przypadku monochromatycznych, minimalistycznych zadruków. Dobrze sprawdza się jako element opakowania i dodaje produktom walorów naturalnych. Obok rodzaju papieru musimy też zastanowić się nad kwestią gramatury. Czasami lepiej wybrać mniejszą gramaturę nie tylko ze względu na oszczędności finansowe. Duże ilości np. ulotek, w mniejszej gramaturze będą łatwiejsze w transporcie i dystrybucji. Sama technologia wydruku ma także wpływ na ekologiczność naszego zamówienia. Tutaj jednak nie ma prostych przepisów. Wszystko zależy od charakterystyki tego, czego akurat potrzebujemy.

Zapanuj nad swoimi materiałami reklamowymi – JKB Print

Można przypuszczać, że w czasach marketingu internetowego papier będzie odchodził do lamusa. Jak pokazuje praktyka, nic takiego nie ma miejsca. Katalogi, ulotki, broszury, plakaty i wszelkiego rodzaju inne gadżety cieszą się niesłabnącą popularnością. Chcemy jednak przy tym wszystkim być odpowiedzialni i nie generować materiałów, które wylądują w koszu. Odpowiedzialność wymaga, abyśmy zapanowali nad materiałami, które zamawiamy, nad ich jakością i ilością. Drukarnie internetowe, jakie jak np. JKN Print, mogą nam w tym pomóc.