bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

obicie wypoczynku
Zakupy

Dlaczego warto wymienić obicie wypoczynku?

Przetarta lub mocno zabrudzona tapicerka; obicie, które dawno wyszło z mody; chęć zmiany koloru wypoczynku. To tylko niektóre z powodów, dla których warto skorzystać z tapicerowania fotela lub kanapy. Jest to też rozwiązanie korzystniejsze pod względem ekonomicznym. Przeczytaj, dlaczego warto wymienić tylko obicie wypoczynku, a nie cały komplet.

Tapicerowanie fotela i kanapy – czy warto i kiedy się zdecydować? 

Ulubiony fotel, który ma już swoje lata i nie wygląda już jak za czasów swojej świetności, można wymienić na nowy. Jednak dlaczego rezygnować z mebla, który dobrze służy i nadal jest wygodny? Z biegiem lat obicie wypoczynku się wyciera, powstają na nim plamy, rozdarcia, odbarwienia oraz uszkodzenia. Jednak takie meble można oddać do renowacji. 

Warto, gdy mebel ma dla nas wartość sentymentalną i wiąże się z nim historia. Jest to też wskazane, gdy wypoczynek jest wysokiej jakości, a jego cena początkowa była bardzo wysoka. Jeśli mebel jest antykiem, to także wtedy najlepiej zdecydować się na tapicerowanie fotela i kanapy. 

Zmiana obicia pozwala również na zerwanie z nudą i już mocno opatrzonym obiciem wypoczynku, które już dawno wyszło z mody. Tapicerowanie umożliwia całkowitą zmianę aranżacji, a to dlatego, że mnogość różnych wzorów i kolorów materiałów do tapicerowania jest praktycznie nieskończona. 

Czy tapicerowanie fotela i kanapy się opłaca?

Jeśli jest to wypoczynek słabej jakości, który po kilku latach użytkowania dosłownie się zapada, to wtedy warto się zastanowić, czy tapicerowanie fotela i kanapy będzie opłacalne. Zazwyczaj nie i wtedy lepiej po prostu zainwestować w nowy i lepszej jakości komplet wypoczynkowy. 

Jeśli jesteśmy posiadaczami mebli, z którymi wiąże się długoletnia historia, ale obicie np. ze skóry całkowicie się wytarło lub popękało – to tapicerowanie jest konieczne. Wtedy – pod względem ekonomicznym – tapicerowanie mebli może nie być do końca opłacalne i przewyższać wartość wypoczynku. Jednak takie działanie jest zasadne, gdyż wartość takich zabytkowych mebli oraz ich walorów estetycznych jest bezcenna. 

Ponadto pamiętajmy, że człowiek produkuje aż nadto śmieci. Często wyzbywamy się tego, co jest nam niepotrzebne lub wyszło z mody. Lubimy otaczać się rzeczami nowymi. Tapicerowanie mebli jest świetnym sposobem na to, by dać tym przedmiotom drugie życie. 

Ile kosztuje tapicerowanie foteli i kanap?

Koszt usługi tapicerskiej uzależniony jest od kilku czynników:

  • wielkości wypoczynku,
  • kształtu mebli,
  • estetyki wypoczynku,
  • użytych materiałów,
  • specyfiki mebla, 
  • lokalizacji i renomy zakładu tapicerskiego. 

Jeśli chcemy tylko odnowić wypoczynek, stosując do niego najpopularniejsze materiały, a sam mebel nie posiada skomplikowanych kształtów, to tapicerowanie będzie bardziej opłacalne niż zakup nowego mebla. Droższa jest cała renowacja fotela lub kanapy, ale efekt jest wart swojej ceny. 

Za usługę tapicerowania fotela, krzesła i kanapy zwyczajowo trzeba zapłacić:

  • krzesło – od 50 do 150 złotych,
  • fotel – od 300 do 500 złotych, 
  • kanapa – od 600 do 1000 złotych.

Takie ceny – zwłaszcza biorąc pod uwagę koszt zakupu kompletu wypoczynkowego dobrej jakości – są jak najbardziej przystępne. Przy tym na lepsze zmienia się design umeblowania.