bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Tożsamość a wizerunek marki
Praca

Tożsamość a wizerunek marki

Współcześnie bardzo wiele mówi się o budowaniu wizerunku marek. Tych powstaje co chwilę mnóstwo, ponieważ na rynek wprowadzane są nowe produkty czy usługi, a także zakładane są nowe firmy. Marka to coś rozpoznawalnego i dobrze znanego ogółowi. Niektóre marki mają bardzo dobrą pozycję na rynku, bo funkcjonują już od wielu lat. Inne są dopiero budowane, dlatego też trzeba trzymać rękę na pulsie i tak planować działania promocyjne i marketingowe, aby przyczyniły się one do jej wzrostu, budowania rozpoznawalności i siły.

Tożsamość a wizerunek marki

Ciekawym zagadnieniem jest marka osobista. Nie każdy wie o tym, że człowiek dosłownie może być marką. Co to znaczy? Jeżeli jest się profesjonalistą w jakiejś dziedzinie, to tak naprawdę swoim własnym imieniem i nazwiskiem firmuje się swoją markę osobistą. Oznacza to, że ludzie ufają, że dana osoba z jakiejś branży wykonuje swoje usługi i działania na najwyższym poziomie. Wtedy warto skorzystać z pomocy osób, które zajmują się właśnie budowaniem marek osobistych i doradztwem w tym obszarze. Oczywiście można działać też na własną rękę, między innymi w internecie, jednak nie zawsze te działania będą przekładały się na naprawdę dobry efekt. Jak skutecznie budować markę osobistą? Ważne jest między innymi to, aby posiadać profesjonalną stronę internetową, a także swoje kanały w social mediach. Facebook, Instagram, a nawet tik tok, który do niedawna był tak naprawdę kojarzony tylko z młodymi ludźmi, bardzo wspierają budowanie marki. To właśnie tam można pokazywać siebie od tej profesjonalnej strony, dzielić się trochę swoją pracą, a jednocześnie pokazywać również swoją codzienną prywatną twarz. Wszystko w granicach, które są dla nas najbardziej odpowiednie.

Po co świadomie budować markę osobistą?

Dlaczego świadome budowanie swojej marki osobistej jest tak ważne? Ponieważ dzisiaj zwyczajnie nie da się inaczej, szczególnie wtedy, gdy pracuje się w różnego rodzaju branżach związanych ze świadczeniem usług, doradzaniem. Oczywiście marka to też produkt. Możemy zatem coś stworzyć, sprzedawać to, zyskując w ten sposób duży sukces, w tym również finansowy. Wtedy nie zawsze firmujemy te rzeczy swoją marką osobistą. Budowaniem wizerunku marek zajmują się między innymi specjaliści z branży public relations. Warto nawiązać współpracę z takimi osobami, ponieważ znają one wszystkie najnowsze trendy, wiedzą, jak skutecznie je wykorzystać. Dzięki temu czas i pieniądze poświęcone w budowanie marki i jej wizerunku nie będą stracone. Wszystko to przełoży się na zdecydowanie lepsze wyniki finansowe. A o to w tym wszystkim chodzi.