bookslandia.net.pl

Biznes IT Marketing Finanse

spłata długów
Finanse

Dlaczego tak trudno jest spłacić moje długi?

Załóżmy, że masz zwykłą kartę kredytową i dodatkowo wziąłeś kartę sklepową na zakup nowego laptopa z 12-miesięcznym okresem bezodsetkowym. Postanawiasz skoncentrować się na spłacie karty kredytowej, ponieważ masz cały rok, aby martwić się o kartę sklepową, prawda? Po upływie 12 miesięcy. Właśnie musiałeś wymienić swój system ciepłej wody i miałeś drogi rachunek za dentystę. Twoja karta kredytowa jest wyczerpana, a wysokie odsetki na karcie sklepowej zaczynają się odbijać. Jedna spłata jest należna 15 dnia każdego miesiąca, inna 20 dnia. Kiedy nadchodzi jeden termin, nie stać cię już na drugi. To wymyka się spod kontroli.

O ile te zakupy można usprawiedliwić i były w danym momencie w zasięgu ręki, o tyle w tym momencie sprawy stają się trudne do opanowania. A kiedy zadłużenie zaczyna Cię stresować, nadszedł czas, aby odzyskać kontrolę.

Co to jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Kredyt konsolidacyjny to sposób na zebranie wszystkich Twoich długów – karty kredytowej, długu studenckiego, karty sklepowej itp. – w jedno, dzięki czemu będziesz dokonywać płatności w jednym miejscu. Oznacza to również brak wielu opłat rocznych i jedną regularną spłatę, z jedną stopą procentową.

Chcesz wiedzieć, jak to może wyglądać dla Ciebie? Sprawdź kalkulator konsolidacji zadłużenia na https://splatapozyczek.pl/. Jest to fantastyczne narzędzie, które pokaże Ci, jak bardzo mogą się zmienić Twoje minimalne spłaty – i miesięczne odsetki.

Oczywiście, nie oznacza to, że od razu jesteś na prostej ulicy – nadal musisz spłacać kredyt. Ale oznacza to, że możesz odetchnąć i odzyskać kontrolę.

Dlaczego warto skonsolidować moje pożyczki?

Posiadanie jednej pożyczki konsolidacyjnej zazwyczaj przewyższa korzyści płynące z posiadania sterty małych długów.

  • Może on zaoszczędzić Ci pieniądze, albo przez mniejsze odsetki, albo mniej opłat do zapłacenia (lub jedno i drugie).
  • Jedna pożyczka jest o wiele łatwiejsza do zarządzania niż wiele pożyczek – tylko jedna miesięczna spłata.
  • Ponieważ jest tylko jedna pożyczka, ustalenie planu spłaty jest łatwe – będziesz miał lepsze pojęcie o tym, kiedy będziesz wolny od długów.

Korzystanie z karty kredytowej

Karty kredytowe to łatwy sposób na płacenie za rzeczy za pomocą szybkiego machnięcia lub stuknięcia, ale mogą być drogie. Jeśli nie spłacamy karty w całości co miesiąc, naliczane są wysokie odsetki – a im dłużej dług nie jest spłacany, tym bardziej ciągnie nas w dół, przestrzega https://splatapozyczek.pl/

Znajdź najlepszą stopę procentową

Oprocentowanie kart kredytowych może wynosić od 12% do ponad 20%. Karty z niskim oprocentowaniem zazwyczaj obciążone są wyższymi opłatami rocznymi. Nie możesz doprowadzić salda do zera? Może warto rozejrzeć się za transferem salda. Są to specjalne oferty przeniesienia salda z obecnej karty na nową, u innego kredytodawcy – ale z dużo niższym oprocentowaniem. Korzystając z oferty przeniesienia salda w celu spłacenia zadłużenia na karcie kredytowej, najlepiej jest wyciąć i anulować starą kartę, aby uniknąć ponownego narastania zadłużenia. Należy również sprawdzić szczegóły oferty, ponieważ wszelkie nowe zakupy mogą być oprocentowane według innej stopy procentowej.

Materiał partnera